Telegram, kanallarına gelecek yeni özelikler

Mesajlaşma uygulaması Telegram yeni güncellemeleri yayınladı. Yeni güncellemeler Ücretsiz kullanıcıları ve Premium kullanıcıları ilgilendiriyor.Bu güncelleme ile birlikte Telegram’a birçok yeni özelik gelmiş olacak.Detaylar haberimizde

Telegram’a Gelen yeni güncellemeler

Telegram’a gelen yeni güncellemeler ile, takip ettiğiniz benzer kanalları bulmanızı, hikayelere görüntülü mesajlar eklemenizi sağlıyor. Ayrıca kanalar için hikaye istatistikleri, sesten metne dönüştürme gibi birçok yeni özelik eklendi.

Benzer kanalar bulmak artık daha kolay

Telegram Yeni Kanalları keşfetmeyi kolaylaştırmak için, yeni bir kanala katıldığınızda, artık aynı konuyla ilgili benzer kanalların bir listesini görebilecek ve kanala katılabileceksiniz. Önerilen bu kanallar, kanal benzerliklerine göre otomatik olarak öneriliyor ve bu da sohbet etmek için benzer ilgi alanlarına sahip kişileri buluşturmayı kolaylaştırıyor.Benzer Kanallara o kanalın profilinden de erişebilirsiniz.

Hikayeler Kısmında Görüntülü Mesajları Düzenleme

Yeni bir hikaye yayınlarken, artık görüntülü bir mesaj ekleyebilirsiniz. Görüntülü mesajlarınızı yeniden boyutlandırma ve ekranda hareket ettirilebilmek gibi özeliklerin yanında, ayrıca herhangi bir karede başlamayıp ve o kareyi bitirmek için zaman ekseni boyunca hareket ettirilebilirsiniz.

Bir görüntülü mesajı kaydetmek için hikaye düzenleme kısmında kamera simgesine basılı tutmanız yeterli ve Ses seviyesini** kontrol etmek için ekranın altındaki video kısmına basılı tutmalısınız.

Kanallar için Hikaye İstatistikleri Görüntüleme

Hikaye yayınlayan kanallar artık erişimlerini ve performanslarını izlemek için detaylı grafiklerle hikaye görüntülemeleri, paylaşımları ve gelen tepkiler için istatistikleri görebilirler.

Not:Hikaye istatistikleri, hikayenizi görüntülerken ⋮/⋯ öğesine dokunarak veya Kanal Bilgisi > ⋮/⋯ > İstatistikler bölümünden görülebilir.

Sesten Metne Dönüştürme Özeliği

2022’den bu yana Premium kullanıcılar sesli ve görüntülü mesajları yazıya çevirebilme ve hatta farklı dillerdeki sesleri çevirebilme gibi özelikleri kullanıyorlardı. Yeni güncelleme ile birlikte ücretsiz kullanıcılar da haftada 2 mesajı metine dönüştürebilirler.

Not: Bu özellik kademeli olarak kullanıma sunulacaktır ve hemen kullanılamayabilir.

Not:Telegram Premium kullanıcıları için sınırsız sayıda sesten yazıya dönüştürmeye izin veriyor.

Konular için İyileştirmeler

konular kısmından etkinleştirilmiş gruplarda, grubu tekrar açtığınızda uygulamanız Mesajlar olarak görüntüle veya Konular olarak görüntüle görünüm tercihinde bulunabileceksiniz.

Bu güncellemeler tüm iOS kullanıcıları ve Android kullanıcıları için gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir