Patronunuz Bu 5 Burçtan Biriyse Yandınız!

Koç – Öncü Görev Yöneticisi

Koç bireyleri doğuştan liderlerdir. Zorlukların üstesinden gelirler ve atılganlıkları çoğu zaman katı bir patron kişiliğine dönüşür. Ateşli kararlılıkları onları yüksek beklentiler belirlemekten ve sonuçları talep etmekten korkmaz hale getirir. Koç burcu bir patron, ekibini mükemmelliğe ulaşmaya zorlar ve sıradanlığa tahammül etmezler.

Oğlak – Disiplinli Direktör

Oğlaklar hayata disiplinli ve metodik yaklaşımlarıyla tanınırlar ve bu onların patron rollerini de kapsar. Başarıya olan tutkuları ve bağlılıkları tarafından yönlendirilirler. Oğlak burcundaki patronlar işlerine ve çalışanlarının gelişimine sarsılmaz bağlılıklarıyla tanınırlar. Güçlü bir örnek oluşturmaya ve kurallara ve düzenlemelere bağlı kalmaya inanırlar, bu da onları sıkı görev yöneticileri yapabilir.

Başak – Mükemmeliyetçi Plancı

Başakların ayrıntılara karşı keskin bir gözleri vardır ve doğuştan mükemmelliğe ihtiyaçları vardır. Patronlar olarak ekip üyelerinden mükemmellikten daha azını beklemiyorlar. Başak patronları, hataya yer bırakmadan görevleri titizlikle planlar ve organize ederler. Eleştirel düşünme becerileri, geliştirilecek alanları belirlemelerine yardımcı olarak onları verimliliğe ve kesinliğe değer veren katı ama etkili liderler haline getirir.

Aslan – Karizmatik Komutan

Aslanlar güven ve karizma yayarlar, bu da doğal olarak insanları kendilerine çeker. Aslan patronları liderlik rolündeyken, ekiplerini motive etmek ve onlara ilham vermek için manyetik çekiciliklerini kullanırlar. Ancak aynı zamanda güçlü bir gurur duygusuna sahiptirler ve çalışanlarının yeteneklerinin en iyisini ortaya koymalarını beklerler. Yüksek standartlarını karşılama konusunda katı olsalar da, bulaşıcı coşkuları işyerini dinamik tutuyor.

Akrep – Sezgisel Uygulayıcı

Akrepler yoğun kararlılıkları ve sezgileriyle tanınırlar. Durumları ve insanları hızlı bir şekilde değerlendirebilirler, bu da onları çatışmaları yönetme ve ekibini doğru yolda tutma konusunda mükemmel kılar. Akrep patronları saçmalıktan uzak bir tavır sergiler ve çalışanlarından sadakat ve bağlılık beklerler. Kuralların uygulanmasında katı olabilirler ama aynı zamanda takımlarını da şiddetle korurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir