G20’de ikinci gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli görüşmeler

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında, dün diplomatik temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün de görüşmelerine devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Görüşmede, Türkiye-Suudi Arabistan ikili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve küresel meseleler ele alındı.

Veliaht Prens’le görüşmesinin ardından Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yle bir araya geldi. İkili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve küresel meselelerinde ele alındığı görüşmede; Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanılğı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan da hazır bulundu.

Zirve kapsamında Erdoğan, dün; Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol, Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga ve MIKTA ülkelerinin liderleriyle görüşmüştü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir