Gazeteci Tolga Akyıldız son yolculuğuna uğurlandı

Sarıyer Maslak’taki evinde beyin kanaması geçiren gazeteci yazar Tolga Akyıldız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hey ve Blue Jean Dergisi ile Hürriyet, Milliyet ve Akşam gazeteleri gibi birçok yayın kuruluşunda yazarlık, editörlük yapan gazeteci, yazar, müzisyen Tolga Akyıldız son yolculuğuna uğurlandı.

Akyıldız’ın cenazesi alkışlar eşliğinde cenaze aracına konularak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Törene Akyıldız’ın yakınları, arkadaşları ve sevenleri katıldı.

“ÇOK BÜYÜK BİR KAYIP”

Törende açıklamada bulunan müzisyen Teoman, kariyerinin başından beri Akyıldız ile arkadaşlıkları olduğunu belirterek, “Son zamanlarda, gençlerin prodüksiyonlarında çalışmaya başlamıştı. Çok sağlıklıydı, hevesliydi. Gülerek onları anlattı. Tolga’nın kaybına çok üzgünüz.” dedi.

Teoman, Tolga Akyıldız’ın başarılı işlerine işaret ederek, “Onun ilişkide olduğu, olabileceği o kadar güzel bir alan vardı ki. Aynı zamanda sadece geçmişiyle değil gelecekte yapacaklarını da kaybetmiş oluyoruz bu durumda. Çok üzgünüm. Onu kaybettiğim için de çok üzgünüm, yapabileceklerini yapamadığı ve yapamayacağı için de çok üzgünüm. Birçok kişiye çok faydası olabilecek bir isimdi. Çok büyük bir kayıp.

Onun kadar tecrübelisi yok. Çok zeki ve işin her alanına hakim birisiydi. Yeri doldurulamayacaktır tabii. Herkesin çok sevdiği, çok nezih, çok eğlenceli birisiydi. Biz müzikseverler, müzisyenler hem onu kaybettiğimiz için hem de yapamadıkları için çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞİMİ KAYBETTİM”

Yüksek Sadakat grubundan müzisyen Kutlu Özmakinacı da Tolga Akyıldız’ın çok eski bir arkadaşı olduğunu ifade ederek, “Kardeşimi kaybettim diyebilirim. 30 yıldan fazla senedir tanışıyoruz, 18 yaşından beri tanıyorum. Müzik dünyamızın görünmez kahramanlarından birisiydi. Herkesi bir araya toplar, onlarla birlikte bir şeyler üretmek isterdi. Son zamanlarda yeni bir grubum vardı, onun danışmanlığını yürütüyordu. Maalesef göremedi işin bitişini, ona çok üzülüyorum. Tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir